flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Документи, які необхідно подати для отримання безоплатної правової допомоги

         

Для отримання вторинної правової допомоги, зокрема призначення адвоката для відновлення порушених прав у суді, слід надати до місцевого центру відповідні документи.

Під час подання заяви про надання безоплатної вторинної правової допомоги пред’являються паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) такої особи та/або її представника, опікуна, піклувальника.  

Додатково додаються документи в разі звернення:

-   пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності;ü     довідка про розмір пенсії або довідка про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії за останній місяць, що передує даті звернення; 

       Громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості-документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку; 

До заяв про надання БВПД осіб, засуджених до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців додається супровідний лист установи виконання покарань. 

Перелік документів, не є вичерпним, особа, яка бажає отримати БВПД, має право подати будь-який інший документ, який підтверджує її належність до суб’єкта права на БВПД.

 

   

 БЕЗОПЛАТНА  ПРАВОВА  ДОПОМОГА  ДЛЯ ГРОМАДЯН        

Порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу, підстави та державні гарантії визначаються Законом України “Про безоплатну правову допомогу”. Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Право на безоплатну правову допомогу — гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених  Законом “Про безоплатну правову допомогу”.

Первинна правова допомога передбачає інформування людей про їхні права, порядок їх реалізації та відновлення у разі порушення.

 Це такі види правових послуг:

 

З метою підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення, запобігання кримінальної протиправності місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводять тематичні семінари, лекції розповсюджують інформацію у сфері захисту прав, свобод і законних інтересів громадян.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. 

 

                            БЕЗОПЛАТНА   ВТОРИННА   ПРАВОВА   ДОПОМОГА

Центр надає такі види правових послуг:

 Порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги

  1.  Особа звертається до Центру та подає документи, що підтверджують її належність до однієї зі вразливих категорій громадян. 
  1.  Центр приймає рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначає адвоката. 
  1.  Держава оплачує послуги адвоката, особа — судові витрати. 

Отримати безоплатну вторинну правову допомогу мають право:

Ці категорії осіб можуть у разі потреби скористатися послугами адвокатів для представлення своїх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.

Держава фінансує  послуги адвокатів, які будуть захищати інтереси громадян.

Як отримати безоплатну правову допомогу дистанційно:

Додаткову інформацію щодо того де і на яких умовах забезпечується правова допомога, у чому вона полягає тощо можна отримати за єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103.