16.03.2021 в газеті Голос України опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» №1231-IХ від 16.02.2021.
Закон посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху.
Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію» якими, зокрема:
- збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.
- посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом і погоничами тварин.
- посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння:
- у новій редакції викладена ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою встановлено відповідальність за керування транспортними засобами та суднами у стані сп’яніння, а також передачу керування особі, яка перебуває у стані сп’яніння.
- доповнено Кримінальний кодекс ст.2861, якою встановлена відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння та що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження / тяжке тілесне ушкодження / смерть потерпілого / загибель кількох осіб.
- документ дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.
- передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.