flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Великобагачанському районному суді підбили підсумки роботи за перше півріччя 2016 року

21 липня 2016, 13:52

20 липня 2016 року у Великобагачанському районному суді Полтавської області проведено спільну нараду суддів та працівників суду за підсумками роботи суду за перше півріччя 2016 року. До порядку денного були включені питання:

1. Оцінка і аналіз ефективності діяльності суду.

2. Ознайомлення з оглядом даних судової статистики за перше півріччя 2016 року.

3. Ознайомлення з аналізом обліково-статистичної роботи за перше півріччя 2016 року.

На нараді з доповідями виступили керівник апарату Година З.В., заступник керівника апарату Зіненко Ю.В.

Підвів підсумки наради голова Великобагачанського районного суду Хоролець В.В., який подякував працівникам за роботу та зазначив, що статистичні показники за перше півріччя 2016 року свідчать про те, що в суді забезпечуються єдність судової практики, злагодженість і стабільність в роботі. Великий залишок справ та матеріалів не свідчить про те, що суд погано працює, хоча справ надійшло менше ніж у першому півріччі 2015 року, але вони по своїй суті стали набагато складніші, потребують більшого вивчення, до винесення рішення призначаються експертизи, надаються судові доручення, люди стають більш обізнаними в законодавстві.

Якщо рішення суду скасовувалися, то треба спочатку аналізувати причини скасування рішення чи вироку по конкретній цивільній чи кримінальній справі, оскільки за звітній період судом апеляційної інстанції, в основному, скасовуються судові рішення з причин різної оцінки доказів (районним судом та апеляційним судом), при цьому, на мою думку, такі підстави об’єктивно не свідчать про недоліки в роботі, оскільки суддя має право аналізувати докази за своїм внутрішнім переконанням, виходячи з доказів, які маються в матеріалах справи. Негативним моментом могло б бути, наприклад, скасування рішення суду, який вирішив питання про права та обов’язки осіб, які не залучалися до участі у справі або незалучення захисника в кримінальному провадженні або порушення прав інших осіб, які беруть участь у справі.

Наголосив також на тому, що суддям необхідно постійно контролювати наявність чи відсутність підстав, які стали такими для зупинення проваджень у справі, постійно робити нагадування, зокрема, експертним установам, якщо справи зупинені на час проведення відповідних експертиз. Цей аспект має важливе значення, оскільки рішення у справі по суті не приймаються (через наявність підстав для зупинення), відповідно, правосуддя щодо особи, яка звернулася до суду, може бути здійснено із затримкою, що є неприпустимим. Крім цього, суддя особисто несе відповідальність за строки розгляду справ та оперативне здійснення правосуддя.

Пріоритетними завданнями для суду залишаються забезпечення оперативного, справедливого й ефективного правосуддя, підвищення його якості і доступності, високого рівня довіри громадськості до судів, запровадження нових форм роботи і методів роботи, а також нових комунікаційних технологій, незалежність, безсторонність та високий професіоналізм суддів.