flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Боржникам по банківським кредитам на замітку

21 грудня 2016, 10:24

В наш час банківські кредити є досить поширеним явищем. Особливо якщо мова йде про споживчі кредити. Кредити на побутову техніку, на автомобілі, іпотечне кредитування …Банківський кредит – це для багатьох єдина можливість отримати у своє розпорядження те майно, про яке мріяли. Ніхто не сперечається, що взяті на себе зобов'язання варто виконувати. Але іноді навіть найсумлінніші позичальники опиняються в ситуації, коли їхнє матеріальне становище не дозволяє виплачувати кредит протягом невизначеного часу. Часи, коли банки обмежувалися письмовими попередженнями про те, що подадуть позов у суд, але далі цього звичайно не робили, залишилися в минулому. Суди по кредитним справам уже не рідкість, і більшість, хто потрапив у важку фінансову ситуацію, стають учасниками судових позовів. Зараз справи про стягнення боргу відкриваються незалежно від суми заборгованості.

Зазвичай позичальник дізнається про те, що банк подав до суду за невиплату кредиту, коли виявляє судову повістку в поштовій скриньці. Майже напевно це справжній документ, але якщо ви сумніваєтесь, то можете легко перевірити його справжність. Для цього потрібно знайти в Інтернеті сайт суду, з якого прийшла повістка подзвонити в суд, або знайти свою справу в розділі призначених справ. Якщо ваша кредитна справа дійсно в цьому суді, ви зможете прямо на сайті отримати основну інформацію по ньому, а також уточнити дату і час засідання.

В деяких випадках замість того, щоб надсилати повістку поштою, вам можуть просто подзвонити з канцелярії суду. Зверніть увагу, що під виглядом співробітників суду можуть телефонувати з банку або колекторського агентства, щоб чинити тиск на вас. Іноді позичальникам відкрито дзвонять з банку і кажуть, що в суд подано позовну заяву, але ще не пізно владнати все по-хорошому. У будь-якому випадку, якщо про майбутній суд ви дізнаєтеся по телефону, необхідно з'ясувати точну назву суду, дату і час, на який призначено засідання. Потім ви можете зайти на інтернет-сайт цього суду і перевірити всю інформацію. Якщо назва суду вам невідомо, доведеться перевірити кілька варіантів, оскільки кожен суд має свій власний сайт. У першу чергу потрібно визначити, до якого територіального суду відноситься ваше місце проживання, а також місце знаходження банку. Крім того, вам потрібно буде перевірити, чи не вказано якийсь конкретний суд у вашому кредитному договорі.

Якщо на інтернет-сайтах цих судів не згадується ваше прізвище, то майже напевно банк не подавав позов за вашим кредитом.

Що робити якщо кредитори подали в суд за кредит? Не панікувати. У даній справі емоції можуть лише зашкодити. Необхідно взяти себе в руки, ознайомитися із пред'явленими вимогами й тверезо оцінити ситуацію. Вивчіть наступні питання в першу чергу:

• чи не минув строк позовної давності для звернення до суду – стандартний строк становить 3 роки (для штрафних санкцій 1 рік). Збільшити зазначений строк за домовленістю можливо (перевірте, чи є подібний пункт у договорі), а от зменшити - ні;

• звірити суму боргу;

• перевірити всі розрахунки кредитора - найчастіше в розрахунках штрафних санкцій є безліч порушень;

• зібрати можливий пакет документів для зменшення судом розміру штрафних санкцій;

• виявити положення в кредитному договорі, які можливо визнати недійсними.

Якщо банк подав у суд не ігноруйте судові повістки. Ваша неявка й відсутність захисту - це практично гарантія повного задоволення вимог кредитора. Якщо ж ви прикладете максимум зусиль, знайти порушення в договорі, достукатися до суду і, як мінімум, зменшити суму стягнення, можна практично завжди.