Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
20 лютого 2017 року відбулися загальні збори суддів за участю працівників апарату Великобагачанського районного суду Полтавської області щодо результатів роботи у 2016 році.
Серед питань порядку денного були звіти голови суду за 2016 рік та керівника апарату суду по підсумках роботи суду за 2016 рік.
Збори розпочала керівник апарату суду Зоя Година, яка ознайомила з оглядом базових показників діяльності Великобагачанського районного суду. Так, у 2016 році до суду надійшло 1306 справ і матеріалів; загальна кількість вхідної документації склала 5908 одиниць, а це 738,5 документів на одного працівника апарату суду (крім помічників суддів та секретарів судових засідань). Судом було розглянуто 1268 справ та матеріалів, що становить 97,09%. Згідно даними Європейської комісії з ефективності правосуддя даний показник є нейтральним. Працівниками апарату суду протягом минулого року було забезпечене проведення 19 судових засідань у режимі відеоконференції. Було направлено 377 судових повісток про виклик осіб до суду за допомогою SMS-повісток у 1703 SMS-повідомленнях. Також ознайомила з аналізом обліково-статистичної роботи в суді за 2016 рік та доповіла про роботу працівників щодо прийняття та реєстрації документів, що подаються до суду, виконання інших завдань, зокрема, про роботу зі зверненнями громадян та надання інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», діяльність архіву й забезпечення належного рівня організації діловодства в суді тощо. Керівник апарату також ознайомила присутніх з таблицею надходження справ і матеріалів до судів області у 2015-2016 роках, підготовлену ТУ ДСА України в Полтавській області. З-поміж іншого, розповіла про вжиті протягом року заходи для підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, створення безпечних і комфортних умов для працівників та осіб, що перебувають у суді, матеріально-технічному та господарському забезпеченні діяльності суду.
Заступник керівника апарату суду Юрій Зіненко ознайомив присутніх з оглядом даних судової статистики по Великобагачанському районному суду за 2016 рік. Він проаналізував динаміку надходження судових справ, середньомісячне навантаження на суддів, якісні показники роботи, проілюструвавши кожну позицію статистичними даними. Порівняв дані надходжень та розгляду кримінальних, цивільних, адміністративних, про адміністративні правопорушення справ та матеріалів з 2015 роком.
Консультант суду (по роботі з персоналу) Ніна Крутько доповіла про стан кадрового діловодства та виконану роботу в 2016 році, зазначивши, що минулий рік приніс багато змін в цій галузі в зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про державну службу», запровадженням електронного декларування тощо. Попри великий обсяг новацій консультантом суду ( по роботі з персоналом) вдалося забезпечити високий рівень виконання поставлених завдань.
У 2016 році відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» службою управління персоналом було проведено роботу з декларування доходів суддями та державними службовцями апарату суду: декларації в паперовому вигляді були подані вчасно та в повному обсязі. Завірені копії даних декларацій були направлені до відповідних за місцем реєстрації управлінь Фіскальної служби. Копії декларацій суддів також були направлені до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для долучення до суддівських досьє. Станом на 1 січня 2017 року штатна чисельність працівників суду становила 21 особа, фактично працювало 19 осіб.
Підсумковий аналіз роботи суду за 2016 рік підвів голова суду Віталій Хоролець, який охарактеризував завдання, які стоять перед працівниками суду в 2017 році, подякував всім за роботу та наголосив на тому, що пріоритетним напрямком діяльності суду була і залишається якісна організація, всебічне забезпечення здійснення правосуддя, зокрема, і оперативність здійснення судочинства. Голова суду висловив свою позицію щодо можливого запланованого скорочення однієї посади судді (яка в даний час є вакантною), категорично не погоджуючись з відповідними критеріями, які можуть братися за основу, в т.ч. для визначення навантаження, адже є неприпустимим враховувати навантаження на одного суддю лише на один 2016 рік, крім того, відповідна кількість суддів у районі (чотири згідно штатного розпису) зможе забезпечити належний доступ громадян до правосуддя. Також, голова суду акцентував увагу на тому, що задоволеність громадян рівнем отриманих судових послуг залежить від професіоналізму й культури спілкування кожного працівника і є одним із головних орієнтирів у діяльності суду. Також він вказав напрямки, на яких організація роботи вимагає покращення, та насамкінець побажав присутнім наснаги й успіхів у виконанні своїх професійних обов’язків.