flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги народних засідателів та присяжних!

13 березня 2017, 15:31

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) від 14.10.2014 року №1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно підпункту ґ пункту 1 статті 3 Закону до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).

З 30 вересня 2016 року з Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зникла норма про інститут народних засідателів.

10 березня 2017 року в офіційному друкованому виданні "Голос України" від 10.03.2017 № 44 (6549) було опубліковано Закон України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України (щодо розгляду справ за участю присяжних)" від 09.02.2017 № 1847-VIII, який приведено у відповідність до Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Даний закон набрав чинності 11 березня 2017 року.

Проте частиною 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Тому народні засідателі також зобов’язані подати електронну декларацію.

Коло суб’єктів е-декларування визначене у повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції.

У зв'язку з наведеним, Великобагачанський районний суд нагадує про необхідність подання до 1 квітня 2017 року народними засідателями та присяжними електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.