Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до статті 124 Конституції України, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Статтею 125 Конституції України визначено, що система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності і спеціалізації. Відповідно до цих та інших положень Конституції України і законів нашої держави побудована система судових органів. Одним з таких судових органів є Великобагачанський районний суд. Відповідно до статті 22 Закону України «Про судоустрій України», місцеві загальні суди, яким є Великобагачанський районний суд, розглядають кримінальні та цивільні справи, а також справи про адміністративні правопорушення, підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.
В даний час у суді працює 21 працівник. Очолює Великобагачанський районний суд голова суду Білецька Валентина Іванівна, заступником голови суду є Лисенко Наталія Василівна, судді – Хоролець Віталій Володимирович та Дем’янченко Сергій Миколайович. До апарату суду входять 15 держаних службовців, 1 службовець та 1 робітник. До числа держаних службовців суду відносяться: керівник апарату суду Гришко Олександр Якович, помічник голови суду Піпа Яніна Ігорівна, помічник заступника голови суду Зіненко Юрій Володимирович, помічники суддів - Костенко Людмила Олександрівна та Садошенко Віта Михайлівна, головний спеціаліст з інформаційних технологій Ракович Сергій Володимирович, старший секретар суду Година Зоя Василівна, секретар суду Вовк Валентина Анатоліївна, консультант з кадрової роботи Крутько Ніна Василівна, старший судовий розпорядник Валенко Роман Іванович, судовий розпорядник Мостова Діна Вікторівна, секретарі судового засідання – Зіненко Наталія Олексіївна, Гришко Марина Григорівна, Ситник Оксана Володимирівна, Лопатка Ольга Володимирівна. До апарату суду входять оператор комп’ютерного набору Писаренко Світлана Анатоліївна та прибиральник службових приміщень Балюк Лариса Петрівна.
Кількість справ та інших матеріалів, що розглядаються судом, зростає щороку. Про темпи такого зростання можна зробити висновок, проаналізувавши дані по розглянутих цивільних справах та справах про адміністративні правопорушення за два десятиріччя, порівнявши аналогічні дані за 1988 і 2008 роки. Кількість розглянутих цивільних справ збільшилась у 3,8 рази, а справ про адміністративні правопорушення, відповідно, - у 19,5 рази. Звичайно не може не радувати той факт, що громадяни все частіше і частіше звертаються саме до суду у питаннях захисту своїх прав і законних інтересів. Саме про це свідчить зростання кількості розглянутих судом цивільних справ. Але, зважаючи на зростаючу кількість всіх категорій справ, що надходять до суду, об’єктивно назріла потреба збільшення кількості суддів та працівників апарату суду. Адже з кожним днем суддям і працівникам апарату суду доводиться виконувати все більший і більший обсяг роботи. У суді немає важливих і неважливих справ, всім без виключення справам потрібно приділити належну увагу, бо за кожною такою справою стоять людські долі, і якщо, не розібравшись детально з обставинами того, що трапилось, не з’ясувавши істину по справі, винести поспішне рішення, можна перекреслити людську долю, змінити хід життя людини не в кращому напрямку.
Не менш актуальним є і питання належного матеріально-технічного забезпечення судових органів, яке і в докризовий період, м’яко кажучи, заставляло бажати кращого. Особливо це стосується адміністративної будівлі суду, яка проектувалася та будувалася на початку 70-х років минулого століття. Проектувалася будівля з розрахунку, що в суді буде працювати лише один суддя і відповідний апарат суду (не більше 6-7 працівників). Зважаючи на теперішню кількість працівників, яка наводилася вище, виникла проблема нестачі службових приміщень. Відтак, відвідувачі суду могли на власні очі пересвідчитись, що в деяких службових кабінетах, первісно розрахованих на 1-2 працівників, тісняться по 3 або й по 4 працівники. Питання добудови другого поверху будівлі суду, що вирішило б значну частину проблем, наразі надовго зависло в повітрі і в найближчому майбутньому навряд чи зрушить з місця.
Отже, суд, незважаючи на всі наявні проблеми, здійснює покладені на нього повноваження. Працівники суду мають надію, що в майбутньому представники інших гілок державної влади будуть приділяти більше уваги розв’язанню проблематичних питань діяльності судових органів. Від громадян, які так чи інакше стикаються з діяльністю суду, хотілося б бачити більше розуміння і тактовності.
Керівник апарату суду Гришко О.Я.