Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
АНАЛІЗ
обліково – статистичної роботи
в Великобагачанському районному суді за
перше півріччя 2013 року
Підстави для проведення аналізу – План роботи суду на перше півріччя 2013 року.
Перелік матеріалів, що використовувались під час проведення дослідження:
- Аналіз обліково-статистичної роботи суду за перше півріччя 2012 року;
- Аналіз обліково-статистичної роботи суду за 2012 рік;
- План роботи суду на перше півріччя 2013 року;
- Протоколи нарад працівників суду за перше півріччя 2013 року;
- План занять по підвищенню кваліфікації працівників апарату суду на перше півріччя 2013 року;
- Звіти про здійснення правосуддя судом за перше півріччя 2012 року;
- Звіти про здійснення правосуддя судом за 2012 рік;
- Звіти про здійснення правосуддя судом за перше півріччя 2013 року;
- припровідні листи до карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу;
- інші матеріали.
В своїй роботі по документуванню діяльності суду та судовій статистиці Великобагачанський районний суд керується інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, що затверджена наказом ДСА України від 24.07.2006 року № 68 та інструкцією по судовій статистиці.
1. Протягом першого півріччя 2013 року вивчення стану діяльності Великобагачанського районного суду Апеляційним судом Полтавської області не проводилось.
2. Протягом першого півріччя 2013 року подань про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників апарату суду з приводу порушень правил первинного обліку і ведення судової статистики не виносилось, працівники до дисциплінарної відповідальності не притягувались.
3. Протягом зазначеного періоду в суді використовувалось програмне забезпечення для ведення судової статистики та автоматизованої обробки документів первинного обліку КП «Д3», але через недосконалість вказаного програмного забезпечення звіти форм 1, 2-ц, 2-а, 4 не вдалося виконати в автоматизованому режимі.
4. Штатним розписом Великобагачанського районного суду посади консультанта із судової статистики не передбачено.
Первинним обліком займаються старший секретар суду, секретарі канцелярії суду. Всі зазначені працівники мають вищу юридичну освіту (старший секретар суду має освітньо-кваліфікаційний рівень магістр, один секретар канцелярії суду має освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, інший – освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр). Старший секретар суду має досвід роботи на вказаній посаді дев’ять років, секретарі канцелярії суду мають досвід роботи на посадах до п’яти років.
Для складання звітності про роботу суду, крім вищевказаних працівників, за вказівкою керівника апарату суду залучався заступник керівника апарату суду (вища юридична освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст).
5. Підвищення кваліфікації працівників апарату суду, які займаються первинним обліком та судовою статистикою здійснюється як шляхом самостійного вивчення цими працівниками Інструкції з діловодства у загальному місцевому суді, інструкцій щодо заповнення та подання відповідних форм звітностей, інших нормативно-правових актів, що стосуються цих питань тощо, так і в процесі проведення навчання з працівниками апарату суду (згідно піврічних планів проведення занять по підвищенню професійної кваліфікації працівників апарату суду).
На серпень-місяць заплановане заняття з працівниками апарату суду по ознайомленню з аналізом обліково-статистичної роботи в Великобагачанському районному суду за результатами діяльності в 1 півріччі 2013 року та з аналізом здійснення правосуддя Великобагачанський районним судом за 1 півріччя 2013 року. На вересень-місяць заплановане заняття з працівниками апарату суду по вивченню Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді.
6. В суді після складання піврічних і річних звітів здійснюється аналіз обліково-статистичної роботи в суді відповідно за півріччя чи рік, а також аналіз здійснення правосуддя судом за відповідний період, ці аналізи оформляються відповідним чином, відбувається ознайомлення працівників з їх змістом.
Ознайомлення працівників з відповідними піврічними аналізами заплановане і на серпень-місяць поточного року (згідно піврічного плану роботи суду).
Після надходження до суду зведеного аналізу обліково-статистичної роботи місцевих загальних судів області, такий аналіз обговорюється на оперативній нараді працівників суду і береться працівниками суду до відома, особлива увага звертається на виявлені в судах області недоліки обліково-статистичної роботи з метою їх недопущення у подальшій роботі.
7. Планування роботи суду здійснюється по півріччях.
План роботи суду на 1 півріччя 2013 року був затверджений головою суду 03.01.2013 року і містив 17 заходів. Всі заплановані заходи виконані.
При необхідності в піврічні плани роботи суду вносяться корективи і зміни.
Контроль за виконанням піврічних планів суду покладається на керівника апарату суду.
Крім того в суді розробляються і затверджуються піврічні плани проведення семінарських занять з суддями по застосуванні законодавства при розгляді справ, план занять по підвищенню професійної кваліфікації працівників апарату суду, план заходів щодо посилення боротьби з корупцією.
Також розробляються річні плани навчання осіб, зарахованих до кадрового резерву на заміщення посад державних службовців апарату суду.
Заходи, передбачені відповідними планами виконуються вчасно і в повному обсязі.
8. Протягом звітного періоду в суді використовувалось програмне забезпечення для ведення судової статистики та автоматизованої обробки документів первинного обліку КП «Д3», але через недосконалість вказаного програмного забезпечення в автоматизованому режимі не вдалося виконати побудову основних форм звітності.
9. Звіти про роботу суду за 2012 рік було надіслано вчасно в електронному та паперовому варіанті.
Звіти про роботу суду за 1 півріччя 2013 року були розроблені та надіслані до ТУ ДСА в Полтавській області в електронному вигляді та у паперовому вигляді.
10. За роботу з картками на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу, згідно наказу голови суду, відповідає керівник апарату суду.
Картки на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу протягом першого півріччя 2013 року були надіслані на адресу ТУ ДСА в Полтавській області та на адресу Апеляційного суду Полтавської області в електронному та в паперовому вигляді. Зауважень з боку ТУ ДСА в Полтавській області чи Апеляційного суду Полтавської області щодо повноти заповнення чи неточності внесеної інформації щодо карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу, не було.
11. Таким чином, можна сказати, що обліково-статистична робота у Великобагачанському районному суді Полтавської області вцілому ведеться на належному рівні. Про це свідчить відсутність значних зауважень при прийнятті звітів у ТУ ДСА в Полтавській області протягом декількох років.
Найбільш вагомими проблемами щодо ведення судової статистики та автоматизованої обробки документів первинного обліку є:
1) відсутність необхідної кількості комп’ютерної техніки та оргтехніки;
2) недосконалість відповідного програмного забезпечення, що унеможливлює автоматичне розраховування форм звітів про діяльність суду;
3) часте запізнення оновлень програмного забезпечення (необхідність такого оновлення викликається змінами у чинному законодавстві та виявлення неточностей та помилок у діючому програмному забезпеченні);
4) недосконалість нормативно-правових актів, що регулюють питання ведення судової статистики та первинного обліку;
5) відсутність у штатному розписі суду посади консультанта із судової статистики, що викликає необхідність розподіляти обов’язки по складанню статистичних звітів та інших статистичних відомостей між працівниками апарату суду, які крім цього виконують свої посадові обов’язки, передбачені відповідними посадовими інструкціями. Адже статистична робота у суді - це окремий напрямок роботи, який вимагає відповідної кваліфікації і досвіду працівника, який би весь час займався цим напрямком;
6) відсутність оператора з введення даних, який би міг здійснювати просту елементарну роботу по введенню даних в електронні бази даних. Ця посада не потребує наявності вищої юридичної освіти (і вищої освіти як такої взагалі), а працівники апарату суду (канцелярії) були б позбавлені необхідності займатися цією примітивною роботою, яка забирає багато часу, але не потребує особливої кваліфікації.
Вирішення цих проблем значно поліпшило б ведення первинного обліку та судової статистики у суді, а також поліпшило автоматизовану обробку документів первинного обліку.