flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Про керування транспортним засобом в стані сп’яніння

02 червня 2020, 14:42

Не секрет, що алкоголь погіршує вміння діяти в дорожньому русі, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик аварії.

Навіть невеликі дози негативно впливають на зорову й моторну координацію, погіршують внутрішнє відчуття реального часу, знижують працездатність та функціонування стану центральної нервової системи. Під дією алкоголю відбувається зниження швидкості реакцій, обмежується поле зору, внаслідок чого можна не побачити інший транспортний засіб.

За повідомленням першого заступника начальника департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького 5189 ДТП за 2019 рік  зареєстрували через перебування водіїв у нетверезому стані. У 1216 таких ДТП з нетверезими водіями загинули 106 людей, ще 1616 осіб травмовано (https://www.facebook.com/Bilosh/posts/10219504369992438)

Протягом січня – травня 2020 року Великобагачанським районним судом  було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) 49 осіб. Загальний розмір накладеного судом штрафу становить 734 400 гривень.

 

Нагадуємо, що на сьогодні діють положення ст. 130 КУпАП, які передбачають адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння. Однак з 1 липня 2020 року Законом України  від  22.11.2018 р.  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» такі дії будуть вважатися кримінальним проступком. Передбачається поява нової статті у Кримінальному кодексі України:  286-1 «Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції». Санкцією даної статті передбачена відповідальність у виді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн.) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років. У разі повторного вчинення даного проступку передбачено штраф у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 51 тис. грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

        

Бережіть себе та інших, не сідайте за кермо в стані сп’яніння!