Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Додаток 1 до наказу від 21.11.2016 р. №22од |
ЗАТВЕРДЖЕНО Загальними зборами трудового колективу Великобагачанського районного суду Полтавської області протокол від 18.11.2016 р. № 13 |
ПРАВИЛА
ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО (СЛУЖБОВОГО) РОЗПОРЯДКУ
ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
1. Ці Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього трудового (службового) розпорядку Великобагачанського районного суду Полтавської області (далі – Суд), режим роботи, умови перебування працівників суду в Великобагачанському районному суді та забезпечення раціонального використання його робочого часу.
2. Трудова (службова) дисципліна в Великобагачанському районному суді Полтавської області ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання працівниками суду своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.
3. Правила внутрішнього трудового (службового) розпорядку в суді затверджуються загальними зборами трудового колективу працівників суду за поданням керівника апарату суду (далі – керівник суду) на основі Типових правил.
4. Правила внутрішнього трудового (службового) розпорядку в Великобагачанському районному суді Полтавської області розроблені з урахуванням основних вимог Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу», Закону України « Про судоустрій і статус суддів», та інших нормативно-правових актів.
5. Правила внутрішнього трудового (службового) розпорядку суду поширюються на всіх працівників Великобагачанського районного суду Полтавської області: суддів, державних службовців, працівників патронатної служби суду, робітників ( далі працівники суду), є обов’язковими до виконання та доводяться до відома під підпис.
ІІ. Порядок призначення (прийняття) та звільнення працівників суду
1. Судді призначаються на посаду та звільняються з посади на підставі та у порядку, визначених Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та інших нормативно-правових актів.
Зарахування/виведення судді зі штату оформляється наказом голови суду з дотриманням чинного законодавства України.
2. Керівника апарату суду, його заступника призначає та звільняє з посади начальник Територіального управління Державної судової адміністрації в Полтавській області за погодженням голови суду.
3. Призначення працівників на посади державної служби здійснюється на конкурсній основі.
Наказ про призначення видає керівник апарату суду.
4. Призначення працівників на посади патронатної служби, робітників здійснюється без проведення конкурсу.
Добір помічників, відповідно до Закону України « Про судоустрій і статус суддів», здійснюють судді самостійно. Помічники суддів призначаються і звільняються з посади керівником апарату суду за поданням судді.
Наказ про прийняття на роботу до суду видає керівник апарату.
5. До початку роботи керівництво суду ( або визначена відповідальна особа) зобов’язані ознайомити працівника суду :
- з посадовою інструкцією;
- правилами внутрішнього службового( трудового) розпорядку;
- визначити працівникові робоче місце;
- проінструктувати працівника з техніки безпеки, протипожежної охорони;
- ознайомити працівника з наказами керівництва суду, які стосуються організації діяльності суду;
- правилами поведінки працівника суду, правилами етичної поведінки державних службовців.
6. Під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування неодмінно повинна бути вказана в наказі про прийняття на роботу.
7. Під час прийняття на державну службу може встановлюватися випробування строком до шести місяців.
8. Особи, які призначені на посади державної служби вперше публічно складають Присягу державного службовця відповідно до ст. 36 ЗУ «Про державну службу». Власноруч підписаний текс Присяги зберігається в особовій справі.
9. Особам, які вперше стають до роботи, не пізніше ніж у п’ятиденний термін від дня прийняття виписується трудова книжка. Відповідальною за належне ведення та зберігання трудових книжок є, особа відповідальна за ведення кадрового діловодства в суді.
10. Припинення трудових відносин працівника можливо тільки на підставі та у порядку, передбачених чинним трудовим законодавством України.
ІІІ. Загальні правила поведінки працівника суду
1. Працівники суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.
2. Працівники суду у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.
3. Судді повинні бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки, визначених Кодексом суддівської етики.
4. Працівники суду повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.
5. Працівники суду під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.
6. Працівники суду повинні дотримуватися стриманості в одязі, відсутності яскравих аксесуарів та екстравагантного крою, виглядати професійно, по діловому і охайно.
7. Державні службовці та інші працівники апарату суду у своїй поведінці під час та поза виконання своїх службових обов’язків керуються також Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України.
ІV. Основні права та обов’язки працівників суду
1. Працівники суду мають право на:
- повагу до своєї особистості, честі та гідності, справедливе і шанобливе ставлення з боку керівників, колег та інших осіб;
- чітке визначення посадових обов’язків;
- належні для роботи умови праці та їх матеріально-технічне забезпечення;
- оплату праці залежно від займаної посади, якості, досвіду та стажу роботи;
- відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону;
- професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб державного органу;
- участь у професійних спілках з метою захисту своїх прав та інтересів;
- оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади , а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;
- отримання від державних органів, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування необхідної інформації з питань, що належать до його повноважень, у випадках, встановлених законом;
- безперешкодне ознайомлення з документами про проходження ним служби, у тому числі висновками щодо результатів оцінювання його службової діяльності;
- проведення службового розслідування за його вимогою з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.
Працівники суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.
2. Працівники суду зобов’язані:
- дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
- дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки;
- поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина;
- з повагою ставитися до державних символів України;
- обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації;
- забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій, покладених на суд, як державний орган;
- сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов’язки;
- виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України;
- додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;
- постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності;
- зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали йому відомі у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню;
- надавати публічну інформацію в межах, визначених законом;
- дотримуватися правил внутрішнього службового (трудового) розпорядку, техніки безпеки, протипожежної охорони.
- у разі хвороби судді обов'язково повідомляти голову суду та особу, відповідальну за ведення кадрового діловодства в суді; а працівники апарату суду – керівника апарату суду, суддю, з яким працює, та особу, відповідальну за ведення кадрового діловодства в суді про тимчасову відсутність. По виходу на роботу своєчасно подати оформлений належним чином лист непрацездатності особі, відповідальній за ведення кадрового діловодства в суді.
Працівники суду мають також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства.
V. Основні обов’язки керівництва суду
1. Керівництво суду: голова суду, керівник апарату, заступник керівника апарату.
2. Керівництво суду зобов'язане:
1) під час укладення трудового договору роз'яснити працівникові його права і обов'язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;
2) належним чином організувати працю та забезпечити кожного працівника робочим місцем;
3) затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника;
4) забезпечити здорові та безпечні умови праці;
5) контролювати виконання працівниками вимог законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;
6) неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю, правил з охорони праці;
7) постійно вдосконалювати організацію роботи Суду, забезпечувати підвищення кваліфікації працівників;
8) створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників.
3. Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.
VІ. Робочий час і час відпочинку працівників суду
1. Для працівників суду робочий час становить 40 годин на тиждень.
2. У Великобагачанському районному суді, встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер - з 08 години до 17 години 15 хвилин; п’ятниця з 08 години до 16 години; вихідні дні - субота і неділя.
3. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 1 годину – з 12.00 до 13.00 години. Перерва не включається в робочий час, і працівники суду можуть використовувати її на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи. При неможливості використання часу, наданого для відпочинку та харчування (безперервність судового засідання, виконання термінового доручення тощо) надається інший час для харчування та відпочинку протягом робочого дня, але не більше ніж 60 хвилин.
4. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.
5. Працівникам забороняється відволікати іншого працівника від виконання його посадових обов’язків.
6. Облік робочого часу у суді здійснюється у табелі робочого часу.
7. Вихід працівників суду за межі адміністративної будівлі суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника, голови суду ( керівника апарату суду).
8. Працівникам суду, відповідно до чинного законодавства України, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням нормальної та безперервної роботи суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку.
9. Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року і доводиться до відому всіх працюючих.
10. Надання відпусток суддям оформляється наказом голови суду, а працівникам апарату суду – наказом керівника апарату суду.
11. Працівникам суду надаються також додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки.
12. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
13. За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений між працівником та головою суду ( керівником апарату суду), але не більше 15 календарних днів на рік.
14. Працівники суду, у випадках передбачених чинним законодавством, можуть бути відкликані наказом голови суду ( керівника апарату) з щорічної основної відпустки.
VІI. Заохочення за успіхи в роботі
1. За зразкове добросовісне виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство у праці й інші досягнення в роботі до працівників суду можуть застосовуватися такі заходи заохочення:
- оголошення подяки;
- преміювання;
- нагородження почесною грамотою.
2. За особливі заслуги працівники суду представляються до державних нагород та присвоєння почесних звань.
3. Застосовуються заохочення у відповідності до Положення про преміювання державних службовців, які займають посади державної служби категорій «В», працівників патронатної служби, службовців, робітників.
4. Заохочення заноситься до трудових книжок працівників у відповідності з правилами їх ведення, доводяться до відома працівника або всього колективу.
VIIІ. Стягнення за порушення трудової дисципліни
1. Підстави та порядок дисциплінарної відповідальності суддів регулюються Законом України « Про судоустрій і статус суддів».
2. За порушення трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання своїх трудових обов'язків та недотримання правил трудового (службового) розпорядку керівником апарату суду до державних службовців, працівників патронатної служби, службовців, робітників працівника може бути застосоване дисциплінарне стягнення у виді : догани чи звільнення.
3. Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.
4. Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених Законом України « Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може застосоване дисциплінарне стягнення.
5. До державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення :
- зауваження;
- догана;
- попередження про неповну службову відповідність;
- звільнення з посади державної служби.
6. Дисциплінарні стягнення застосовуються за конкретний виявлений проступок, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника суду від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
7. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
8. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
9. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення до працівника не буде застосовано нове дисциплінарного стягнення, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
10. Якщо працівник суду не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року, але не раніше ніж через шість місяців з дня накладення дисциплінарного стягнення.
11. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення ( крім зауваження) заходи заохочення не застосовуються.
ІХ. Порядок повідомлення працівника суду про свою відсутність
1. Працівник суду повідомляє свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом. Безпосередній керівник повідомляє керівника апарату суду про відсутність його підлеглого.
2. У разі недотримання вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність працівника суду на робочому місці.
3. У разі ненадання працівником суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення керівництву суду щодо причин своєї відсутності.
Х. Перебування працівника суду на робочому місці у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу
1. Для виконання невідкладних завдань працівник суду може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом голови суду ( керівника апарату), в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.
2. Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного працівника суду не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.
3. Голова суду (керівник апарату) за потреби може залучати працівників суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.
Чергування працівників суду після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється консультантом суду (по роботі з персоналом) і затверджується головою суду (керівником апарату).
4. У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальний працівник, його посада, місце, дата та строк чергування.
5. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні працівника суду, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається консультантом суду (по роботі з персоналом) для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.
6. За роботу в зазначені дні (час) працівникам суду надаються дні відпочинку за їх заявами.
7. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
ХІ. Порядок доведення до відома працівників суду нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань
1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома працівників суду шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.
2. Підтвердженням може слугувати підпис із зазначенням дати та прізвища працівника суду (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідне електронне підтвердження про ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.
ХІІ. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки
1. Керівник апарату забезпечує безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.
2. Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку керівником суду покладені відповідні функції в суді.
3. Працівники суду повинні дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.
4. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в суді відповідає визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.
ХIІI. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна працівниками суду
1.
1. Працівник суду зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій керівником апарату суду особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.
2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, керівником апарату суду та працівником, який звільняється.
3. Один примірник акта видається працівнику суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього працівника.
ХІV. Прикінцеві положення
1. Недотримання вимог правил внутрішнього трудового (службового) розпорядку є підставою для притягнення працівників суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.
2. Питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового (службового) розпорядку, вирішуються головою суду (керівником апарату).
3. Строк дії правил трудового (службового) розпорядку не встановлюється. Зміни до Правил можуть бути внесені шляхом обговорення і затвердження на зборах трудового колективу Великобагачанського районного суду Полтавської області більшістю складу працюючих.